Харків’ян попереджають про небезпечний м’ясний продукт, який знаходиться в магазинах та супермаркетах

У Харківській області попереджають про інфіковане м’ясо, яке привезли з Польщі. 

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили Головному управлінні Держспоживслужби Харківської області.

За попередньою інформацією, до України привезли понад чотири тонни зараженого м’яса індички механічного обвалювання. У продукті виявили бактерію сальмонелу. Інфіковане м’ясо почали масово вилучати із магазинів.

Фахівці Держспоживслужби розповіли, як розпізнати заражену індичатину. Виробником продукту є Indyk-Slаѕk Sp. z 0.0, Wolnosci 21, 42-672, Poland, PL 24130501 WE. Відправником –  ZPM «Rasko» R. Skorzycki J. Skorzycki sp. На упаковці також вказаний і вантажоотримувач – Alma Meat sp. z o.o., Poland. В Україні цей небезпечний товар отримало Товариство “Селміт”. Яке знаходиться на вул. Феросплавна, 38, м. Запоріжжя, 69035 та холодильний склад “ФРОСТ 4”, вул. Автопаркова 7, м. Дніпро, 49127.

Операторів ринку просять у разі виявлення крил або продукції з вказаної індички звертатися до структурних підрозділів ГУ Держспоживслужби у Харківській області.

Довідка: Salmonella typhimurium викликає сальмонельоз – небезпечне захворювання, при якому в кров і органи заносяться токсини. Сальмонельоз може спровокувати такі ускладнення, як ендокардит, гнійний менінгіт, абсцеси печінки.

Найчастіше інфікування хворобою відбувається через вживання в їжу заражених мікробами продуктів. Сальмонели можуть потрапити в продукти не тільки безпосередньо від тварин, але і під час транспортування, фасування, продажу та процесу приготування.
Мікроби надзвичайно стійкі в зовнішньому середовищі, вони довго зберігаються і продовжують активно розмножуватися в м’ясних або молочних продуктах. Нерідко сальмонелу можна виявити в м’ясних салатах, м’ясному фарші, яйцях, ковбасах, заливних стравах, а також у фруктах, ягодах і овочах. Часом інфекція може передаватися через воду.

Читайте також: Українські лікарі врятували 18-річну дівчину, пересадивши їй кістковий мозок від нерідного донора.

Зоя Брюхович

766

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті