Харківський національний університет атакувала зграя кажанів (фото)

Вчора, 7 вересня, у Харківському національному університеті імені Н. В. Каразіна виявили 70 кажанів.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили в Українському центрі реабілітації рукокрилих.

За словами працівників центру, кажани залетіли у навчальний заклад уночі через відкриті вікна. І застрягли між віконних рам. Фахівці центру спіймали 70 кажанів до торбинок, напоїли їх, зважали та одягли на них кільця. Після чого відпустили тварин на волю.

.

“Зараз триває міграція кажанів на південь, до зимових сховищ. Вони шукають спокійне місце для сну вдень і тому випадково залітають у відчинені вікна та у вентиляції”, – пояснили робітники центру реабілітації рукокрилих.

Довідка: Під час міграцій кажани утворюють міграційні потоки вздовж екологічних бар’є­рів (береги морів і великих прісноводних водойм). Деякі види кажанів фауни України (нетопир лісовий, вечірниця руда) щорічно здійснюють міграційні переміщення на відстані понад 1000 км – частина з них проводить зимовий період у Греції, Туреччині.

Терміни міграцій загалом збігаються із пташиними – восени кажани в умовах України мігрують протягом серпня–жовтня, навесні – березня–травня. Міграційні переміщення цих тварин зумовлені зміною умов існування.

Читайте також: У Києві з вантажівки на ходу випали корови: рух ускладнено (відео).

Зоя Брюхович

259

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті