Харківський бабак Тимко спрогнозував прихід весни

Сьогодні, 2 лютого, на біостанції в Гайдарах, що на Харківщині, бабак Тимко навіщував, що весна в Україні у 2023 році настане за шість тижнів.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, весняне тепло в Україні прийде не раніше середини березня.

Також у віщуна запитали, що треба їсти українцям, щоб бути здоровими. З різноманітних овочів бабак обрав буряки.

Тим часом доглядач тварини розповів, що через війну Тимко погано спить і схуд.

Довідка: День бабака — це популярна традиція гадання на погоду і настання весни за поведінкою спеціально призначеного бабака. Вона існувала ще у Римській імперії, де 2 лютого визначали подальшу погоду за поведінкою їжака. А у Німеччині роль тварини-провидця грав борсук.

Перша згадка про День бабака в Сполучених Штатах датована 1841 роком. З 1886-го цей день почали святкувати регулярно. Бабаку дали ім’я Великий Філ — “провидець із провидців, мудрець із мудреців, пророк із пророків”. А місто Панксатоні (штат Пенсильванія), де мешкав Філ, а далі всі його наступники, відтоді називають “світовим центром погоди”.

Щороку зранку 2 лютого в Панксатоні збираються тисячі глядачів і чекають на прогноз від бабака. Рівно 7:25 Філа витягають із нори. Якщо він бачить свою тінь, то лізе спати назад до нори — отже, буде ще кілька морозних тижнів. Якщо ж день похмурий, бабак не бачить тіні і не вертається до нори — отже, буде рання весна.

Читайте також: У Галицькому парку через потепління прокинулися ведмеді

Вийшов 5-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі української акторка театру та кіно Олесі Жураківської

У Києві провели захід у межах Міжнародного благодійного проекту «Charity 100лиця» (фото, відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

2 169

Тетяна Карпенко

журналіст