Головні заборони у День Теплого Олексія

Щороку 30 березня православні християни відзначають День преподобного Олексія. Вважається, що у цей день приходить справжнє тепло і зима остаточно поступається місцем весні.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Тож у народі це свято називають Теплий Олексій (Олекса). Як і в будь-яке інше церковне свято, в цей день віряни мають дотримуватися певних заборон.

Так, церква забороняє займатися рукоділлям: не можна шити, в’язати, плести, вишивати. Під забороною також важка фізична праця.

На Теплого Олексія не рекомендується планувати далеку подорож. Наші пращури вірили, що будь-яка поїздка в цей день обернеться невдачею.

Також не можна цього дня давати в борг, особливо жінкам з маленькими дітьми. Згідно з повір’ям, так мама може віддати долю своєї дитини в чужі руки.

Заборонено їсти непісні страви. У цей період триває Великий піст-2023, який вважається найсуворішим і найтривалішим.

На Теплого Олекси заведено розпочинати приготування до польових робіт: виносити картоплю надвір, щоб вона загартувалася перед посадкою, готувати інвентар. Бджолярі 30 березня виносять вулики та замовляють бджіл. Також люди збирають бруньки берези, які, вважається, мають цілющу силу.

Однак всі ці справи господарі намагаються зробити до вечора, щоб після заходу сонця зібратися всією сім’єю за одним столом та поласувати смачними пісними стравами.

Читайте також: Початок Великого посту: що не можна робити

Дивіться також відео: «Благодійність під час війни: з перших уст». Випуск 3 (голова Благодійного фонду Віктор Лещинський)

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

83

Тетяна Карпенко

журналіст