Гладіолусам приготуватись: коли потрібно висаджувати квіти

Кінець квітня, початок травня – найкращий час для посадки гладіолусів навесні у відкритий ґрунт. Головне, аби він прогрівся на 8–10 см углиб мінімум до +8°С.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” з посиланням на телеграм-канал “Садівник”.

Фахівці радять за місяць до посадки у відкритий ґрунт дістати гладіолуси з тих прохолодних і сухих місць, де ви тримали їх протягом зими (льох, господарське приміщення тощо). За цей час цибулини потрібно обробити й проростити.

Після того, як гладіолуси дістали з льоху з цибулинок обережно прибираємо сухе лушпиння та оглядаємо їх, вони мають бути зоровими, без пошкоджень. Пророщувати можна тільки здорові цибулини. Однак, якщо трапилася пошкоджена, то це місце акуратно зрізаємо ножем. Місця зрізу обов’язково необхідно обробити зеленкою та дати трохи просохнути.

Після цього цибулини можна замочити у розчині фунгіцидного препарату на 30 хвилин, щоб знезаразити посадковий матеріал. Цибулини також можна замочити на 12 годин у наступному розчині: в 1 літрі води розвести 2 г борної кислоти і 3 г мідного купоросу. Завдяки цьому розчину бутонів буде набагато більше й вони будуть більшими та яскравішими.

Після знезараження гладіолуси можна починати пророщувати. Зручно їх пророщувати в ящиках поклавши на легкий пухкий ґрунт, розкладаючи в один ряд. Деякі садівники пророщують гладіолуси на вологій тирсі. Такі гладіолуси ставимо в тепле приміщення, що добре освітлюється.

Через 14-20 днів мають з’явитися пагони та відповідно корінці, ще тиждень-два і гладіолуси можна буде висаджувати у відкритий ґрунт.

Читайте також: Як легко помити вікна навесні

Дивіться також відео: Українська співачка Солоха розповіла про участь у благодійних заходах та творчість під час війни

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

154

Тетяна Карпенко

журналіст