Фотографи зробили 140-мегапіксельне фото Сонця

Астрофотографи зробили 140-мегапіксельне фото Сонця із сонячним вихором. Щоб створити знімок, знадобилося близько 100 тисяч зображень, накладених один на одного.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Відомі астрофотографи Ендрю МакКарті та Джейсон Гензель об’єднали свій ентузіазм, щоб створити дивовижний знімок Сонця. Результатом їхньої командної роботи стала 140-мегапіксельна ілюстрація нашої зірки. Фотографи вели спостереження за Сонцем орієнтовно 5 днів, зробивши за цей час близько 90 000 знімків.

На зображенні у верхній правій частині сонячного диска можна побачити структуру, що нагадує вихор. Це гігантський протуберанець, який ріс упродовж трьох днів, у результаті досягнувши висоти 120 тисяч кілометрів. Для наочної аналогії можна згадати такий самий за довжиною діаметр Сатурна чи майже десять діаметрів нашої Землі.

Сила тяжіння світила змусила протуберанець повернутися, і в падінні він розпався на фрагменти розміром з Місяць кожен, що супроводжувалося активним викидом енергії та надрозпеченою плазмою.

Читайте також: Іспанський астрофотограф зробив в одному фото Меркурія та фаз Місяця

Дивіться також відео: У Києві провели благодійну акцію, на якій передали автомобілі для військових

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

596

Тетяна Карпенко

журналіст