Електросамокати визнали транспортними засобами

Нещодавно в Україні самокати та моноколеса визнали транспортними засобами.

Відповідний законопроєкт №8172 підписав Президент України Володимир Зеленський, повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Так, закон ввів визначення для різних видів автомобільного транспорту, що працює на альтернативному паливі. Окремо цього, ВР ще має внести зміни до низки законів, аби за порушення ПДР на самокатах і моноколесах водіїв можна було притягнути до відповідальності.

Легкі електричні транспортні засоби розділили на дві категорії:

  • ті, що мають одне колесо або більше, електродвигун потужністю до 1000 Вт, і розвивають максимальну швидкість до 25 км/год. Їх визначають як “легкий персональний електричний транспортний засіб” (під цю категорію підпадають усі прокатні самокати);
  • ті, що можуть їхати зі швидкістю 10-50 км/год і мають два колеса або більше. Це визначається як “низькошвидкісний легкий електричний транспортний засіб”.

За словами представника Асоціації велосипедистів Києва Богдана Лепявка, існування визначення вже однозначно представляє ці пристрої як транспортні засоби і в разі будь-яких пригод користувач такого пристрою вже 100% водій ТЗ, а не пішохід. Це значно спрощує трактування і знімає низку казусів та питань, які вже встигли виникнути і широко обговорювали.

Додамо, що в Україні досі немає єдиних фіксованих правил, що стосуються користувачів самокатів. Через це досить часто порушників складно притягнути до відповідальності. Деякі міста, після консультацій із компаніями, що надають послуги прокату самокатів, розробили власні правила користування самокатами. Переважно вони дублюють правила для велосипедистів.

Читайте також: У Києві дозволять їздити з максимальною швидкістю руху

Дивіться також відео: Тамара Яценко: війна, творча діяльність, деякі секрети зйомок мюзиклу «За двома зайцями» ч. 1

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

68

Тетяна Карпенко

журналіст