Експерти Будальянсу розповіли, як застосовувати BIM-технології у будівництві

 Технології Building Information Modeling (BIM) починають набирати обертів. Їх усе частіше використовують під час будівельних процесів. 

Про це “Оперативній Україні інфо” розповіли експерти Національного експертно-будівельного альянсу України.

НЕБАУ вже довгий час працює з тематикою Building Information Modeling (BIM), долучаючи до своїх заходів та проектів нових експертів, що спеціалізуються на цих технологіях.
Так, до спікерів Всеукраїнського містобудівного форуму, що відбувся нещодавно у Міжнародному виставковому центрі, приєднався директор компанії Allbau Software Юрій Смирнов.

Він у своїй презентації докладно показав основні аспекти роботи в  ВІМ проектувальників і найновіші можливості та інструменти, що дозволяють створювати насправді прозорі, якісні та надійні проекти:

“Цей унікальний інструмент має величезні можливості. Адже створює додаткову вартість, коли люди, процеси та інструменти цілеспрямовано взаємодіють протягом усього життєвого циклу будівельного об’єкта. Це вкрай важливо, коли проектування, експертиза, будівництво та технагляд великих інфраструктурних об’єктів проводиться комплексно, з використанням єдиної цифрової моделі”.

 

До речі, Альянс не тільки включає тематику ВІМ-технологій у свої заходи, а ще й реалізовує за цим напрямком окремі проекти.

 

“Саме такою спільною ініціативою Будальянсу, групи компаній Win Experts, Київського національного університету будівництва та архітектури (КНУБА) та компанії AllbauSoftware є розроблений унікальний практичний курс навчання для студентів (КНУБА) BIM-технологіям”, – говорить виконавчий директор НЕБАУ Олександр Пєтушков.

І додав, що для цього група компаній Win Experts надала готові проекти, які необхідно перевести у BIM. А компанія Allbau Software – відповідне програмне забезпечення та консультації. Координує ж ці процеси Альянс.

Також експерти наголошують, що цей проект дає можливість отримати висококласних спеціалістів з ВІМ. Вони у майбутньому зможуть проектувати об’єкти не тільки в Україні, а й за кордоном. Оскільки на міжнародному ринку спостерігається дефіцит фахівців у даній сфері.

Читайте також: Експерти Будальянсу розповіли, як підприємствам зекономити на електроенергії.

Антоніна Домікан 

123

Антоніна Домікан

журналіст