Експерт розповів, якими мають бути нові безпечні будинки в Україні

Досвід війни показав, що тепер будинки потрібно проектувати по-новому, враховуючи всі нюанси для безпеки їхніх мешканців. Але робити це треба не за прикладом Ізраїлю.

Про це в ефірі телеканалу 1+1 розповів президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський, передає «Оперативна Україна інфо».

На думку фахівців НЕБАУ, ізраїльська модель будівництва є занадто дорогою. І паркінг – це лише тимчасове укриття. Там немає усього необхідного для більш тривалого перебування: води, вбиралень, місць для відпочинку та ін. 

«Конструкції, які використовуються в Ізраїлі дуже здорожчують вартість помешкання. Найдешевша квартира там коштує від 2 до 2.5 тис доларів за квадратний метр. Найкращим же варіантом при будівництві  нових безпечних багатоповерхівок у нашій державі є проектування бомбосховищ на необхідну кількість мешканців того чи іншого будинку»,- зазначив Віктор Лещинський.

І додав, що підземний об’єкт повинен мати не менше 70-80 см у ширину та бути добре проармованим і витримувати сильне навантаження. Обов’язково треба завести туди кондиціювання та відокремлене від інших об’єктів електропостачання, а також  каналізацію і водопровід. 

«У старих же будинках бомбосховища потрібно переобладнати та доопрацювати технічно, аби в разі небезпеки там можна було надійно сховатися та провести якийсь час», – підсумував президент НЕБАУ Віктор Лещинський.

Нагадаємо: Будальянс почав створювати потужну платформу, аби працювати за міжнародними стандартами.

Читайте також: В Будальянсі розповіли, як виглядатиме тимчасове житло для українських переселенців.

Будальянс провів робочу Zoom конференцію задля розвитку єдиної всеукраїнської Платформи.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Юрій Іванов 

1 132

Юрій Іванов

Головний редактор