Двох підприємців з Хмельниччини обвинувачують в отруєнні річки

Вперше з часів незалежної України за екоцид судитимуть двох службовців великого приватного підприємства Хмельниччини з виготовлення картонно-паперової продукції, які умисно скидали забруднені зворотні води в річку.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” пресслужба Офісу генерального прокурора.

До правоохоронців надходили численні скарги громадськості щодо масової загибелі рослинного й тваринного світу в річці, яка є притокою р. Случ, у межах Хмельницької та Житомирської областей.

Слідство встановило, що начальник та майстер підрозділу тепловодопостачання госптовариства з жовтня 2017-го по січень 2021 року не забезпечили якісне очищення промислових стоків підприємства від забруднення.

“У процесі виробництва чоловіки систематично умисно скидали забруднені зворотні води в річку, у тому числі з перевищенням гранично допустимої концентрації забруднюючих токсичних речовин. Унаслідок цього на ділянці близько 4 км від місця скиду зворотних вод зафіксували повне знищення живих організмів донної фауни”, – зазначили в Офісі генпрокурора.

На час проведення інженерно-екологічної експертизи стан вод у річці визначили як “дуже брудні”. Крім того, через забруднення води хімічними речовинами зруйнована гідроекосистема.

Наразі СБУ проводить досудове розслідування.

Читайте також: Мешканець Хмельниччини продавав персональні дані понад 300 мільйонів громадян України та ЄС

Дивіться також відео: ALEKSEEV розповів про свою участь у Всеукраїнському благодійному заході під егідою ГО FENIX CHARITY

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Діана ЯКОВЕНКО

550