Два українські фільми здобули перемогу на Міжнародному кінофестивалі

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” та художня стрічка “Памфір” стали одними із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді. Фестиваль проходить в штаті Огайо, США.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” українського журналіста Мстислава Чернова та художня стрічка “Памфір” режисера Дмитра Сухолиткого-Собчука стали одними із переможців 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді. Про це повідомляють на сайті премії.

Стрічка “20 днів у Маріуполі” отримала приз у номінації “Standing Up”, де змагаються фільми про важливі суспільні події, активізм, боротьбу за справедливість. Він створений на основі відеоматеріалів, які зняв Мстислав Чернов, й розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення.

Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули в Маріуполь 24 лютого за годину до початку вторгнення. Вони фіксували все, що відбувається в місті, в тому числі гуманітарну катастрофу, масові поховання мирних мешканців, злочини російських військ, роботу лікарів та наслідки бомбардування. 15 березня вони покинули Маріуполь через гуманітарний коридор, а відеоматеріали, які Чернов вивіз із Маріуполя, стали основою документального фільму.

Читайте також: HBO може зняти серіал за мотивами книг про “Гаррі Поттера”

Дивіться також відео: Тоня Матвієнко розповіла про повернення в Україну, волонтерську діяльність за кордоном та творчість

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

35

Тетяна Карпенко

журналіст