“Донбас медіа форум-2021” проведуть у форматах ток-шоу в студії та онлайн-трансляції

5-6 листопада з 10:00 до 19:00 у Києві відбудеться сьомий “Донбас медіа форум-2021”. Захід  організовують у двох форматах: ток-шоу для обмеженої кількості людей у столичній студії  та онлайн-трансляція.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

За словами організаторів, 2021 рік виявився складним як для всього українського суспільства, так і для журналістики, яка переживає адаптацію до “ковідної реальності”, нарівні з проблемами в інших галузях. Звичний темп роботи, умови для отримання інформації та бізнес-моделі редакцій змінились.

Проте національні та регіональні медіа, як і раніше, залишаються основним орієнтиром для аудиторії, розвиваються нові жанри, а контент стає різноманітнішим. Тому цьогорічною темою є: “Донбас Медіа Форум-2021: адаптація до викликів та пошуки ефективних рішень”.

На Форумі дискутуватимуть топові експерти з різних тем: від представників Міністерства культури та інформаційної політики й Міністерва з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Центральної виборчої комісії, голів Донецької та Луганської облдержадміністрацій до журналістів-розслідувачів, представників медійних громадських організацій та медійних об’єднань.

Сьомий ДМФ-2021 відбувається під гаслом «Переосмислюємо нові реалії». Із представниками регіональних медіа обговорять, як за останні роки змінився медіа-ландшафт Сходу України. А журналісти Латинської Америки та Білорусі розкажуть про досвід журналістики в екзилі.

Організатори підкреслюють, ДМФ-2021 допоможе журналістам більше сконцентруватися на принципах доказової журналістики, розібратися в інструментах пошуку та аналізу даних. Однак головна мета Форуму – переосмислення ролі медіаспільноти з огляду на цінності. Усі ці складові і створюють нову етику журналістики ХХІ століття.

Тож цьогоріч зосередяться на наступних векторах: спів- та само- регуляція: роль держави та спільноти в формуванні медіапростору; спів- та само- освіта: як підсилити українську журналістику та розширити професійні знання та навички у сфері протидії пропаганді та дотримання журналістських стандартів; нова етика: як висвітлювати конфліктні та чутливі теми для суспільства; нова лексика: як формується толерантна медіа мова.

Нагадаємо, “Донбас медіа форум” започаткували журналісти-переселенці з Донеччини та Луганщини у 2015 році як безпечний майданчик для обговорення нагальних проблем у медіасередовищі. Щорічно Форум ставав основним місцем, де медійники з регіону могли налагодити втрачені комунікації, а також точкою перетину для тих, хто працює з тематикою Донеччини та Луганщини в Україні та світі.

До речі, ІА “Оперативна Україна інфо” зареєструвалась на участь у “Донбас медіа форум-2021”. Наша редакція обов’язково розповість найцікавіші та найважливіші моменти цього важливого для ЗМІ та суспільства в цілому заходу.

Читайте також: У Києві урочисто нагородять лауреатів щорічної премії “Cabinet Boss. TOP-50” .

Юрій Іванов 

107

Юрій Іванов

Головний редактор