До страхового стажу зараховуватимуть проведений час у полоні

Від завтра 19 листопада українським полоненим, які зможуть листуватися з рідними через МКЧХ, зараховуватимуть до страхового стажу весь час, протягом якого вони були позбавлені особистої свободи.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо» з посиланням на Пенсійний фонд.

Так, набуває чинності Закон України «Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей». Цим документом встановлюють гарантії соціального і правового захисту прав громадян, стосовно яких встановлений факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України.

Такі громадяни України підлягають загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню. Страхові внески за них за весь період позбавлення особистої свободи та протягом шести місяців після звільнення сплачуються в порядку і в терміни, визначені урядом, коштом державного бюджету.

Період позбавлення особистої свободи зараховуватимуть до страхового стажу для призначення пенсії за віком, а також до страхового стажу роботи із шкідливими умовами, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

Читайте також: Незабаром у «Дії» будуть доступні нотаріальні послуги

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

78

Тетяна Карпенко

журналіст