До полтавського музею передали “Зірку” Вєрки Сердючки (подробиці)

Кілька днів тому до Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського завітала Інна Білоконь, українська акторка,  відома за своєю роллю Інни Адольфівни – мами легендарної Вєрки Сердючки.  За дорученням Андрія Данилка, вона передала до фондів закладу унікальний експонат – головний убір «Зірку». У ньому артист виступав на пісенному конкурсі «Євробачення» в Гельсінкі, де посів  ІІ місце. 

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Заступник директора з культурно-освітньої роботи музею Гліб Кудряшов зазначає, що Інна Білоконь засвідчила повагу Андрія Данилка до полтавських музейників. І тепер знаковий елемент концертного костюма стане окрасою нової експозиції, яку в музеї створили до 30-ої річниці Незалежності України:

“У нашого колективу  вже давно виникла ідея зв’язатися із Андрієм Данилком, щоб отримати від нього якийсь експонат. Ці переговори тривали десь півтора місяці, аж поки ми не вийшли на музичного директора продюсерської компанії «Mamamusic» Андрія Уреньова. Саме через нього і відбувалося безпосереднє спілкування із артистом. Адже він веде досить таки закритий спосіб життя. Серед потенційних експонатів обговорювали різні варіанти: чорну кепку, диски та інше. Зрештою Данилко запропонував свій концертний головний убір “Зірку”. Думаю, що кращого експоната для нашого музею годі й уявити”.

Під час дружньої зустрічі відповідно до канонів музейної справи уклали акт передачі унікального предмета на постійне зберігання в музеї.

Документ підписали акторка Інна Білоконь, заступник директора з культурно-освітньої роботи Гліб Кудряшов та завідувачка сектору науково-дослідного відділу фондів Оксана Сулима. Завідувачка науково-дослідного експозиційного відділу новітньої історії Наталія Кузьменко ознайомила гостю з новою експозицією, частиною якої стане передана до музейного фонду «Зірка».

Гліб Кудряшов від імені колективу музею подякував Інні Білоконь за візит та передав запрошення народному артистові України Андрієві Данилку відвідати Полтавський краєзнавчий музей  та взяти участь у презентації унікального музейного експоната:

“Висловлюємо вдячність  за сприяння в реалізації музейного проекту і музичному директорові продюсерської компанії «Mamamusic» Андрієві Уреньову та  музикантові, педагогові, керівникові «Творчого центру Олега Писаренка» Олегу  Писаренку. Вважаю, що цей експонат приваблюватиме полтавців та гостей міста до нашого закладу”.

Нині у музеї відбувається реставрація. Будівельні роботи планують завершити в грудні 2022 року.  Тож презентацію експоната проведуть, як тільки заклад відкриють для відвідувачів.

До речі, Андрій Данилко має звання “Почесний громадянин Полтави”.

Читайте також: День народження Андрія Данилка: як виглядав артист у юності.

Юрій Іванов

Фото: Сергій Харченко

1 290

Юрій Іванов

Головний редактор