До кінця жовтня може почати роботу Єдиний реєстр зброї

Єдиний реєстр зброї може розпочати роботу в Україні до кінця жовтня. У ньому вказуватимуть одиницю зброї, її реєстраційний номер, зразок відстріляної кулі, а також ПІБ власника, його дату та місце народження, фото.

Про це заявив заступник міністра МВС Ігор Бондаренко, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За його словами, функціонал реєстру припускатиме, що власник зброї може створити електронний кабінет:

«Зокрема, функціонал Реєстру передбачає створення електронного кабінету власника зброї, через який особа може подавати заявку на придбання та зберігання зброї, зміну місця зберігання, проводити актуалізацію даних та здійснювати інші обов’язкові процедури».

Алгоритм реєстрації зброї буде схожий на процес реєстрації транспортного засобу та отримання посвідчення водія.

Єдиний реєстр зброї буде у публічному доступі. Поки що його тестують. Під час введення в експлуатацію має отримати атестат відповідності КСЗІ (комплексна система захисту інформації), який видає Держспецзв’язку.

Крім того, дозвіл на зброю має відображатися в Дії, зараз працюють над технічною реалізацією цього задуму. Так, планують перевіряти, наприклад, мисливців: їхній облік хочуть автоматизувати для боротьби з браконьєрством.

Також Ігор Бондаренко висловив сподівання, що у законі про вільне володіння зброєю для цивільних передбачено модель легалізації трофейної зброї, якщо вона не матиме кримінального сліду.

Наразі в Україні налічується понад мільйон власників вогнепальної зброї.

Читайте також: СБУ викрила один із добробатів Києва на незаконному зберіганні зброї та боєприпасів

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

210

Тетяна Карпенко

журналіст