День великомучениці Варвари: що відомо про неї та як себе поводити в свято

Сьогодні, 17 грудня, православні та греко-католики відзначають День пам’яті святої великомучениці Варвари. Вона постраждала за віру в 306 році за часів царювання імператора Максиміана. 

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо”.

Святу вважають захисницею усіх людей, які працюють у небезпечних умовах, а також дітей і молодих жінок. Традиційно цього дня дівчата ворожать, аби взнати свою долю.

Хто така свята Варвара?

Варвара народилася у місті Іліополі, що у Малій Азії. Її мати рано померла. І мала дитина залишилася на вихованні у батька-язичника. Ще змалечку замислювалася над християнськими істинами. Дізнавшись про відступницькі нахили своєї доньки, батько віддає свою дитину на розсуд місцевої влади. Зрозумівши непохитність дівчини у її поглядах, влада піддає дівчину жорстоким тортурам. Наступного дня вранці після тривалих катувань Варвара прокинулася без жодної рани на тілі. Розгнівавшись, імператор Максиміліан наказав її батькові вбити дочку мечем.

Частина мощей великомучениці, як вважають, привезли до Києва ще в часи середньовічної Русі та поклали в новозведеному Михайлівському соборі.

Молитва до святої Варвари

До великомучениці часто моляться жінки, які хочуть народити дитину. А також звертаються дівчата, які дуже хочуть вийти заміж. Були випадки, коли перед іконою святої зцілювались люди.

“Свята Великомученице Варваро! Я згадую сьогодні муки, які Ти перетерпіла за віру в Пресвяту Тройцю й прошу Тебе: молися за мене до Бога-Отця, щоб дав мені сили перемогти різні земські наклони, серце ж і душу піднеси до небесних речей. Молися до Бога-Сина, щоб за Його ласкою я покинув(-ла) дотеперішню сонливість і лінивство й почав ревно ходити дорогами святого Євангелія. Моли й Святого Духа, щоб відновив мене, скріпив і освятив. Свята Великомученице Варваро! Нехай рaни Твого святого тiла уздоровлять рaни, які моїй душі завдав гріх, а Твоя невинно пролита кров нехай очистить мене.Через муки й смерть Твою, молю Тебе, свята Великомученице Варваро, не дай мені вмерти без покути й не прийнявши святі Тайни Тіла й Крові Господа нашого Ісуса Христа. Амінь.”

Що не можна робити у День Варвари
Вірили, що на свято Варвари не можна в’язати і прясти. Цього дня не можна на довго покидати оселю, щоб не “зловити” хворобу. Не забувайте, що зараз період Різдвяного посту, тож намагайтесь дотримуватись його правил. Не лайтесь і не ображайте інших.

Читайте також: У Києві відкриють виставку ікон Софії Київської і Лаври.

Юрій Іванов 

Фото ікон з колекції Віктора Лещинського

346

Юрій Іванов

Головний редактор