Де знаходиться могила Чингісхана?

Чи хочуть сучасні монголи, щоб могила Чингісхана була знайдена?

Чингісхан об’єднав монголів і створив величезну імперію, яка простягалася від Тихого океану до України до моменту його смерті в 1227 році; і його наступники продовжуватимуть завойовувати ще більше території.

Отже, де похований цей харизматичний лідер? Чи є у нього монументальна гробниця, як у пірамід, побудованих для давньоєгипетських фараонів, чи мавзолей із теракотовими воїнами, як той, що був побудований для першого китайського імператора Цінь?

Відповідь полягає в тому, що місцезнаходження гробниці Чингісхана невідоме і навряд чи її найближчим часом знайдуть. Більше того, деякі люди в Монголії, можливо, віддадуть перевагу, щоб його ніколи не знайшли, оскільки сьогодні деякі сприймають Чингіза майже з релігійним благоговінням, кажуть експерти Live Science.

Гробниця, де б вона не була, «дуже важлива для народу Монголії з майже релігійним відтінком», — сказав Live Science в електронному листі Вільям Хонейчерч, доцент кафедри антропології Єльського університету.

Він відмовився говорити про те, де може бути розташована могила.

Однією з можливостей є те, що Чингісхан був похований у східній монгольській провінції Хентій, де він народився.

«Я думаю, що гробниця знаходиться в горах провінції Хентій», — повідомила Live Science в електронному листі Ненсі Стейнхардт, професор мистецтва Східної Азії в Пенсільванському музеї Пенсільванського університету. “Я не думаю, що найближчим часом його знайдуть”, – додала вона.

Сучасні джерела здебільшого не говорять про те, де знаходиться могила Чингісхана і як вона виглядала.

«Немає жодних історичних або археологічних записів, які б описували зовнішній вигляд цієї гробниці», — написала група дослідників у дослідженні, опублікованому в 2014 році в журналі PLOS One .

Дослідники використовували супутникові знімки для пошуку гробниці, і супутникове дослідження виявило різноманітні археологічні залишки, але не могилу Чингісхана.

«Таємна історія монголів», анонімно написаний монгольський запис, який датується деяким часом після смерті Чингісхана, не згадує його могилу. Там сказано лише, що в 1227 році він «вознісся на небо».

Проте в тексті сказано, що Чингісхан сильно відчував Бурхан Халдун, священну гору в провінції Хентій. У тексті говориться, що в один момент свого молодого життя Чингіз використовував топографію гори, щоб втекти від ворогів, які його переслідували.

Монгольська імперія Чингісхана в 1227 році і в її найбільшому масштабі в 1279 році.

Текст цитує Чингісхана, який сказав, що «кожного ранку я буду приносити жертву Бурхану Халдуну, кожен день я буду молитися йому: нащадки моїх нащадків повинні пам’ятати про це і робити те саме!»

Спорідненість Чингісхана з цією горою призвела до сумнівів щодо того, чи був він там похований, але поки що жодної гробниці не знайдено.

Коли він помер приблизно у віці 67 років, Чингісхан і його армія воювали проти групи під назвою тангути на території сучасного північно-західного Китаю, і це могло ускладнити повернення його тіла до Монголії, писав історик Френк Маклінн у його книга « Чингісхан: Людина, яка завоювала світ » (Бодлі Хед, 2015).

Можливо, він знаходився приблизно за 311 миль (500 кілометрів) від сучасного монгольського кордону. Монголи в той час, можливо, не знали техніки бальзамування і, можливо, були змушені поховати Чингісхана в іншому місці, тому що вони не змогли доставити його тіло до Монголії, перш ніж воно розклалося, пише Маклінн. Цілком можливо, що останки і могила Чингісхана знаходяться в регіоні Ордос на північному заході Китаю, написав Маклінн.

Претензії Марко Поло

Венеціанський дослідник Марко Поло, який жив з 1254 по 1324 рік і провів у Китаї близько 17 років, сказав у книзі «Подорожі Марко Поло», що 20 000 людей, які знали про місце розташування гробниці, були вбиті, намагаючись зберегти її місце розташування в секреті..

Розповіді Поло були записані в книзі письменником на ім’я Рустікелло да Піза, і книга була опублікована близько 1300 року.

Хоча твердження Поло повторювалися в історіях про Чингісхана, Поло писав через десятиліття після смерті Чингісхана. Крім того, сучасні історики обговорюють точність багатьох інших тверджень Поло — наприклад, про те, що Кублай-хан, онук Чингісхана, призначив Поло чиновником.

Тому невідомо, чи правдива розповідь Поло про могилу Чингісхана.

Owen Jarus

75

Alex

Адміністратор