Чим вражає Закарпатський музей народної архітектури та побуту (фото)

В Ужгороді серед визначних місць варто виокремити Закарпатський музей народної архітектури та побуту, що розташований просто неба. Він понад півстоліття  вражає туристів зразками житла і садиб закарпатців. А також у ньому зібрали більше 14 тисяч експонатів.  

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Музей розташований в історичній частині Ужгорода, на південному схилі Замкової гори та поряд із середньовічним замком. Це один із перших музеїв просто неба в Україні, який відкрили 27 червня 1970 року.

Планування експозиції музею співставлене з географічною картою Закарпаття. У ньому представлені зразки житла і садиб закарпатців низинних районів (долинян, румунів і угорців), а також — горян (бойків і гуцулів).

 

На території  музею розмістили 7 садиб, 6 житлових будівель, церкву, дзвіницю, школу, кузню, млин, корчму. А також тут зберігається понад 14 тисяч експонатів.

Деякі будівлі можна оглянути зсередини, зокрема, і церкву, в якій щонеділі відбувається богослужіння.

Експозиція музею — це нетлінні скарби матеріальної і духовної культури народу, шедеври народного зодчества — творіння умільців-теслярів, бондарів, мосяжників, гончарів, ткаль, вишивальниць — справжніх художників, які володіли вродженим хистом і фантазією.

За легендами, у прадавні часи тут спалювали жінок, що займалися чародійством, звідки і назва – «Відьмина яма».

Музей просто неба – це  чудове місце для екскурсій та відпочинку. Тут ви зможете отримати не тільки незабутні враження, а ще й зробити гарні фотографії на фоні українських хаток.

Адреса: м. Ужгород, вул. Капітульна, 33/а. Відчинений: з 10ºº до 18ºº год., крім вівторка.

Читайте також: Невідомий Чорнобиль: на що варто звернути увагу під час екскурсій.

Юрій ІВАНОВ

Фото: Юрій ІВАНОВ 

591

Юрій Іванов

Головний редактор