Чи застосовуватимуть на Полтавщині евакуацію

В умовах повномасштабної війни Полтавщина готова до будь-яких сценаріїв, зокрема й до евакуації населення. Але це екстрений крок, який будуть застосовувати в останню чергу.

Про це заявив голова Полтавської ОВА Дмитро Лунін, повідомляє «Оперативна Україна інфо».

Потреба в частковій евакуації може виникнути в разі застосування ядерної чи хімічної зброї. Масштаби й терміни залежатимуть від конкретної  ситуації, застосованої зброї, місця ураження та погоди, рівня забруднення місцевості.

«Нині ніякої евакуації в області примусово проводити не будуть. Однак регіон має бути готовий до різних сценаріїв. У найближчій перспективі загрози ведення бойових дій на території області немає, тому що всі території поруч з Полтавщиною перебувають під пильним контролем української армії», – сказав Дмитро Лунін.

Проте на випадок виникнення техногенної катастрофи, а це руйнування греблі Кременчуцької ГЕС, у зону затоплення потрапляє близько 200 тисяч населення. У цьому разі влада має План дій щодо евакуації людей та матеріальних цінностей. Також людей можуть евакуювати у випадку руйнування систем тепло-, газо- та водо постачання.

Очільник області зауважив, що це крайні сценарії, але до всього варто бути готовими.

Читайте також: На Полтавщині відновили капітальний ремонт мосту через Сулу

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

205

Тетяна Карпенко

журналіст