Чи запрацював ленд-ліз для України

Наразі для України озброєння купують значно швидше і з бюджету, який виділили США.

Про це в ефірі “Ми-Україна” заявила керівниця мовлення “Голосу Америки” у Східній Європі Мирослава Гонгадзе.

За її словами, поки що використовують ті кошти, які вже виділені з американського бюджету:

“І це поки ефективніше і вигідніше ніж ленд-ліз. Тому що ленд-ліз передбачає повернення, а отже зараз, поки кошти виділені й ця допомога має бути швидкою, то купують з бюджету. Але можливість використання ленд-лізу таки відкрита”.

Зазначимо, майже рік тому Президент США Джо Байден підписав закон про ленд-ліз для України. Символічно, що це відбулося на 9 травня.

Цей закон містить в собі фактично одну просту тезу: Президент США “може уповноважити уряд надавати в борг або давати в оренду засоби оборони Україні та іншим країнам Східної Європи, які постраждали від вторгнення росії в Україну, щоб допомогти зміцнити обороноздатність цих країн і захистити цивільне населення”. Таке нововведення дозволяє значно спростити бюрократичний процес, яким зазвичай супроводжується продаж зброї: у цьому випадку американські озброєння можна буде здавати Україні та іншим країнам Східної Європи в оренду.

Без закону про ленд-ліз при взятті військової техніки в оренду Україна має повернути її США протягом п’яти років і відшкодувати збитки за будь-які ушкодження. Однак, станом на зараз, українська влада фактично визнає, що не зацікавлена в запуску процедури ленд-лізу зброї. Оскільки США поки що і так надають її безплатно та без жодних умов.

Читайте також: Джо Байден підписав ленд-ліз для України: що це означає

Дивіться також відео: Як проходив І Регіональний освітній форум у МЄУ

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Тетяна КАРПЕНКО

41

Тетяна Карпенко

журналіст