Чи справді Росія перекидає війська до кордонів з Україною?

Центр оперативного інформування Міноборони України назвав поширення даних про нарощування російських угруповань “елементом спеціальних інформаційно-психологічних дій”, а рух військ Росії – “плановим переміщенням після завершення навчань”.

Про це “Оперативній Україні інфо” повідомили в службі звʹязків з громадськістю Командування об’єднаних сил ЗСУ.

Командувач об’єднаних сил ЗСУ генерал-лейтенант Сергій Наєв каже, насправді масштабних переміщень російських військових і створення ударних груп біля України зараз не спостерігають. Проте  ризик “великої війни” загалом нікуди не зник з 2014 року:

“Основа таких ризиків нарощування кількості російських військ у Криму з 33 тисяч до 40-45 тисяч, які  запланували збільшити до 2025 року та “утримання окупаційних військ на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”.

А також він додає, що відбувається опанування Росією нового театру воєнних дій шляхом активізації військового співробітництва з Республікою Білорусь та відпрацювання єдиних планів застосування Регіонального угруповання військ Союзної держави для цих країн.

За даним українського генштабу, після навчань “Запад-2021” російські військовослужбовці у повному складі виїхали з Білорусі.

Але військова присутність там залишається.

Читайте також:ЗСУ провели артилерійські навчання біля адмінкордону з Кримом (фото).

Юрій Іванов

247

Юрій Іванов

Головний редактор