Чи продовжують українці слухати російських артистів?

Два тижні тому Верховна Рада заборонила російську музику в публічних місцях. «Оперативна Україна інфо» запитала, що з цього приводу думають українці? І чи продовжують слухати російських артистів?

Тетяна Філенко (37 років), вчителька української мови та літератури Бірківської гімназії Білоцерківської сільської ради Миргородського району Полтавської області:

«Мої діти, а також більшість з учнів школи, відмовилися від російської музики та артистів. Доньки навіть повидаляли з телефонів пісні у виконанні російською мовою та завантажують за смаком музичні твори українських виконавців, говорячи, що і наші нічим не гірші або навіть кращі. Адже своє, рідне… Намагаються спілкуватися чистою українською мовою. А коли чують від знайомих російське слово, то питають «Тобі що, за це платять?». Сама теж відмовилася від москальської музики».

Андрій Князь (41 рік), місто Київ, Заслужений артист України, доктор мистецтвознавства, професор:

“Я, як людина мистецтва, звичайно вітаю таке рішення, але його потрібно було приймати ще 30 років тому і не чекати, і не допустити війну в Україну. Рішення стосовно мови культури і науки всього російського… Потрібно було це викорінювати давно. І те що зараз у нас відбувається – це однозначно відлуння минулого. Чомусь навіть зараз говорять, що не на часі мова, пісня, культура…друзі мої, 30 років мовчали і говорили що не на часі?! Не діліть україномовних і російськомовних! Ні, зараз саме цей час. Довго терпіли і тепер треба поставити всі крапки. Кому не подобається мова, пісня, культура, література…ніхто нікого не тримає! Їдьте в росію, а українська нація має процвітати і жити, і слухати, і любити своє рідне. І це однозначно буде так, бо українці сильні, незламні, мужні і нескорені!!! Українська пісня була, є і буде жити вічно!!! Смерть ворогам!!! З Богом до Перемоги!!!».

Ірина Похиленко (41 рік), місто Київ, доцент Київського національного університету будівництва і архітектури:

«Я російських артистів й раніше не слухала, фільмів не дивилась і зараз не буду… Вони викликають відразу. Крім того, раніше в побуті спілкувалась російською, а зараз з ким можу переходжу на українську мову. Моє оточення теж такої думки. Нині, як ніколи, потрібно плекати своє, пропагувати вітчизняну культуру».

Мар’яна Шеремета (31 рік), смт Нові Санжари, вчителька англійської мови Старосанжарського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені О. Мешко Новосанжарської громади Полтавської області:

«Так, я чула про цей закон. Повністю підтримую українське. Я думаю, він посприяє тому, що ми почнемо більше цінувати нашу рідну мелодійну мову  та таланти наших співаків. А вони, своєю чергою, будуть старатися створювати якісну музику. Російські пісні майже не слухаю».

Віктор Лещинський (38 років), місто Київ, президент Національного експертно-будівельного альянсу України, голова БО «Благодійний фонд Віктора Лещинського»:

«Вважаю, що кроки, які нині робить держава, цілком логічні та послідовні. Із рішенням про заборону російської музики в публічних місцях цілком згоден. Наразі ми маємо зміцнювати свою вітчизняну культуру, а не підігравати ворогові. Я ще кілька років тому почав поступово переходити на українську мову. Адже родом із Маріуполя і зростав у російськомовному середовищі. Вважаю, що вивчити рідну мову може кожен. І нині в цьому є величезна потреба!».

Марина Пахуща (31 рік), місто Полтава, в декретній відпустці:

«Музику російських виконавців ніколи не любила. Лише винятково деякі композиції. Зараз слухати російське немає абсолютно ніякого бажання. Вважаю, що настав час популяризувати своє – українське! Тому я за музику рідною мовою».

Анастасія Самойленко (26 років), м. Київ, відеоредактор:

«Щодо заборони російської музики в публічних місцях, то ставлюся позитивно і вважаю це правильним рішенням. Та люди і без закону мали б це розуміти, те, кого вони слухають – людей, які підтримують країну-вбивцю, на чиїх руках кров українського народу. Сама категорично відмовилася від прослуховування треків російських виконавців. Вважаю, це зрада себе як українця. В Україні, іде війна, росія напала на твою країну, слухати їх є неприйнятно!».

Віталій Федоренко (35 років), місто Володимир Волинської області, художник:

«Я, як українець, вважаю, що цей закон саме на часі. Ми дуже довго терпіли пригнічення та витіснення нашої рідної української мови і ось, що маємо… Не слухаю пісень та не дивлюсь фільмів на російській мові, оскільки це мова агресора… Я, мої рідні та друзі спілкуємось виключно українською. Поки лунає українська мова, живе Україна і воля».

Вікторія Прищепа (26 років), смт Нові Санжари Полтавської області, кореспондентка місцевої газети «Світлиця»:

«Особисто мені дуже не подобалося, що деякі блогери ще минулого літа використовували пісні російських виконавців для монтажу своїх відео. Особливо цим грішила блогерка на ім’я Катерина із Києва, котра дуже вже любила увімкнути в машині шансон Стаса Михайлова і підспівувати йому. Це мене страшно бісило! Дякувати Богові, війна показала хто є хто. Нині Катерина перейшла на українську, свої музичні «п’ятихвилинки» продовжує, щоправда, тепер у машині підспівує не Михайлову, а Вакарчуку та гурту «Океан Ельзи».

Читайте також: Володимир Зеленський: «Окупанти депортували 2 мільйони українців»

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Юрій ІВАНОВ, Тетяна КАРПЕНКО

766

Тетяна Карпенко

журналіст