Чому деякі люди сильно мерзнуть

Температура тіла здорової людини при будь-якій погоді залишається приблизно однаковою. Тому якщо комусь постійно холодно – потрібно звернутися за допомогою.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

За терморегуляцію в організмі відповідають гормони, які виробляє щитовидна залоза. Якщо їх рівень знижений, то людині стає холодно навіть у спеку. Температура тіла може опуститися до 35 градусів. Також ознаками гіпотиреозу є часті інфекції, сухість шкіри, ламкість волосся, постійні запори, вічна сонливість, низький тиск.

Низький тиск знижує ризик інфарктів та інсультів. Однак самопочуття гіпотоніків залишає бажати кращого. При низькому тиску кров циркулює повільніше, а це своєю чергою знижує тонус судин і викликає відчуття холоду. У такій ситуації найкращим способом зігрітися стануть заняття спортом.

Відчуття холоду також викликає спазм судин. Ця проблема, крім затятих курців і людей з атеросклерозом, докучає тим, хто страждає синдромом Рейно, а це 3-5% населення. Боротися з таким станом допомагають методи релаксації (медитування, аутотренінг або заняття з психотерапевтом).

Не секрет, що гемоглобін відповідає за доставку кисню до органів і тканин. Якщо його рівень в крові знижений, то може виникнути киснева недостатність (гіпоксія), яка супроводжується слабкістю, головним болем, блідістю, запамороченнями. За статистикою, анемію діагностують у 10-20% населення (переважно у жінок).

Навіть легке підвищення температури тіла завжди супроводжується ознобом. Це пояснюється тим, що компоненти інфекційних збудників впливають на центр терморегуляції. Деякі інфекційні захворювання можуть протікати в уповільненій формі, а єдиною їхньою ознакою є постійний озноб. Як відомо, на обігрів організму потрібно чимало енергії, отримати яку можна разом з їжею. При нестачі калорій відбувається уповільнення обмінних процесів в організмі і як наслідок – зниження температури тіла. Саме тому важливе повноцінне харчування.

Читайте також: Що має бути в домашній аптечці

Вийшов 4-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі професора, доктора медичних наук Світлани Доан

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна КАРПЕНКО

129

Тетяна Карпенко

журналіст