Будівельники із Обсерваторної, 6 відстоюють свої права під стінами районної прокуратури в Києві (фото)

Сьогодні, 20 серпня, у Києві під прокуратурою Шевченківського району проходить мирна акція. На неї вийшли будівельники, які працювали на об’єкті, що за адресою вул. Обсерваторна, 6. Його хочуть заморозити.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

Кілька десятків людей у будівельних касках та спецодязі прийшли під стіни прокуратури. Хочуть, аби їм дали можливість працювати.

У руках тримають плакати із написами: ” Ми будуємо, поліція заважає! Й займається корупцією, а не ми, хто дійсно працює!”, “Поліція покриває псевдоадвокатів. Дайте звичайним людям працювати”, “Припиніть політичні замовлення! Дайте простим людям працювати!”.

За словами Андрія Філатова  із громадської організації “Порядок”, цю акцію проводять проти свавілля та бездіяльності правоохоронців щодо псевдоактивістів, які вимагають гроші і заважають працювати звичайним працівникам. Цей об’єкт може стати черговим довгобудом. І це при тому, що вже є люди, які інвестували гроші в будівництво, у майбутні квартири.

Нагадаємо, що вчора в центрі Києва на вул. Обсерваторна, 6 почали зносити будівлю XIX століття, відому як “будинок Барбана”.

Активісти намагалися цьому завадити. Перекрили дорогу на вулиці Обсерваторна і виїзд  з Павлівської. Поліція, яка прибула на місце, спробувала змусити їх піти.

Зрештою правоохоронці опечатали будівлю до 15:00 і викликали в районне відділення представника забудовника. Потім робочі продовжили розбір даху, а активісти перекрили дорогу. Двох із них затримала поліція.

За даними ЗМІ, будинок не має охоронного статусу, але розташований на території пам’ятки архітектури місцевого значення, тому всі роботи повинні узгоджуватися з Мінкультом.

У травні Міністерство культури і інформполітики передало забудовнику припис про припинення будь-яких будівельних робіт на об’єкті.

Депутат від “Слуги народу” Роман Грищук заявив, що на місці будівництва відсутній паспорт робіт, а забудовник до початку зносу не встановив паркан.

Чи не стане цей об’єкт черговим довгобудом та “прикрасою” столиці? Далі буде…

Читайте також: Активісти завадили знести будівлю “Квіти України” в Києві.

Юрій Іванов 

259

Юрій Іванов

Головний редактор