Блогер показав ескізи станцій метро “Глибочицька” та “Татарка” у Києві

Днями у Фейсбук показали, як могли б виглядати перші дві станції Подільсько-Воскресенської лінії метро. На їхнє будівництво  Укрметротонельпроект видав проектну документацію ще у 1996 році. Проте будівництво так і не розпочали. 

Про це  “Оперативній Україні інфо” розповів блогер Олег Тоцький.

За його словами, станція «Глибочицька», яка планувалася як пересадковий вузол на «Лук’янівську», могли б збудувати з інтер’єрами у жовтих та чорних кольорах.

А станція метро «Татарка» могла б бути з помаранчевими чи червоними акцентами.

“По кожній із станцій  розробили два варіанти оформлення. Відрізнити “Глибочицьку” від “Татарки” дуже просто: перша побудована на контрасті жовтого та чорного, а друга має яскраві помаранчеві (червоні) акценти. Обидві станції пілонні, відрізнялися шириною платформи та діаметром центральної зали: у “Глибочицькій” – 9,8 м, у “Татарки” – звичні 8,5 м2″, – зазначив  Олег Тоцький.

І додав, що реальне будівництво четвертої лінії і нового мосту у 1990-х так і не почалося.

“Через 8 років, коли Подільський мостовий перехід таки почав будуватися, проект нової лінії метро (на той момент змінила назву на Подільсько-Вігурівську) почали переробляти та затвердили у 2008 році. До речі, разом із переробкою проекту, з якого зникла “Татарка”, змінилися й архітектурні рішення. А старі ескізи 1996 року відклали на далеку полицю”, – підкреслив блогер.

Читайте також: Метро на Виноградар: на якому етапі будівництво (репортаж).

Юрій Іванов 

126

Юрій Іванов

Головний редактор