Біг із Дніпра до Харкова та збирав сміття: харківський екоактивіст встановив новий рекорд України

Вчора, 19 вересня, харків’янин Сергій Прескорнік встановив новий рекорд України, пробігши 225 кілометрів із Дніпра до Харкова. Під час забігу чоловік збирав сміття, яке траплялося у нього на шляху.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із посиланням на “Дніпро обласний”.

Сергій Прескорник є активістом екологічного руху під назвою плоггінг, при якому біг підтюпцем поєднується зі збором сміття. Цього разу екоактивіст подолав дистанцію понад 200 км. між двома містами України, без перерви на сон та відпочинок. Чоловік стартував з Дніпра в суботу, 18 вересня, о 6:18, а близько 11:30 у неділю, 19 вересня, фінішував на площі Свободи в Харкові. Цим самим спортсмен намагався привернути увагу громадськості до проблем навколишнього середовища.

Харків’янин є також лідером громадської організації “Чиста Україна”. Плоггінгом він займається 4-й рік поспіль. За цей період зібрав понад 3 тонни сміття.

Нещодавно Сергій вирішив допомогти зібрати гроші на будівництво інноваційного екопростору, що об’єднає сортувальну станцію, музей відходів, платформу для безпластикового фермерського ринку і відкритий майданчик для арт-заходів. Тому екоактивіст вирішив спробувати “біговій фандрайзинг” (від англ. Fundraising – залучення сторонніх ресурсів для реалізації соціально значущих завдань або культурних проектів) та зібрати 100 тисяч гривень.

Читайте також: У Києві визначили переможців Чемпіонату світу із Truck Pull.

Зоя Брюхович

163

Зоя Брюхович

Редактор регіональної філії у Закарпатті