Активісти завадили знести будівлю “Квіти України” в Києві, – репортаж

Сьогодні, 12 липня, у Києві по вулиці Січових Стрільців, 49 почали зносити модерністичний фасад навчально-методичного павільйону “Квіти України”. За кілька годин туди прибули громадські активісти, аби завадити цьому.

Про це повідомляє “Оперативна Україна інфо” із місця події.

За словами активістів, вночі на загородженій території з’явилася будівельна техніка. Вранці почалися роботи із руйнування фасаду.

“Забудовник спочатку погоджувався йти на компроміси. Мали зустрічатися та обговорювати деталі. Але вночі він по-тихому пригнав техніку. І  почав підготовчі роботи із зносу фасаду будівлі. Тут планують звести скляний бізнес-центр, який забере майже увесь тротуар. Нова будівля буде повністю вибиватися із загальної архітектури району”, – говорить активіст Микита Цандер.

 

 


Будівельні експерти зазначають, що подальший проект із реконструкція даного об’єкту має визначити його відповідність державним будівельним нормам,  проходження експертизи та отримання відповідних дозволів.

“По даній будівлі відкрили підготовчі роботи. Мають картку на порушення благоустрою, отримали містобудівні умови та обмеження. У зв’язку із щільністю забудови міста Києва та розташуванням даного об’єкту поряд із історичною частиною міста, вважаю необхідним здійснити обов’язковий науково-технічний супровід за процесом реконструкції (навіть при демонтажних роботах). Також треба  провести обстеження об’єктів на відстані до 100 метрів від будівлі”, – підкреслив президент Національного експертно-будівельного альянсу України Віктор Лещинський.

 

У середині напівзруйнованої будівлі ще не встигли винести дзеркала та міжкімнатні двері. Видно, що тут все робили поспіхом.

Читайте також: У Києві намагалися знести будівлю «Квіти України».

Юрій Іванов

517

Юрій Іванов

Головний редактор