Ада Роговцева та Олеся Пинзеник подали Кличку клопотання про присвоєння Ліні Костенко звання почесної громадянки Києва

Учора, 11 травня, депутатка Київської міської ради Олеся Пинзеник спільно з українською акторкою театру та кіно, Героєм України Адою Роговцевою подали Київському міському голові Віталію Кличку клопотання про присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва» видатній українській письменниці та поетесі Ліні Василівні Костенко.

Про це «Оперативній Україні інфо» повідомили у Київській міській раді.

Як зазначила Олеся Пинзеник, Ліна Василівна була та продовжує бути творчим маяком декількох поколінь українців:

«Ліна Костенко є однією з перших і найяскравіших у плеяді молодих українських поетів-шістдесятників. У 1960-х роках письменницю вже читали в Польщі та Чехії, її твори з’являлись друком у багатьох країнах заходу, але повністю та умисно її ігнорували видавництва радянської України за сміливу проукраїнську позицію. Водночас Ліна Василівна не тільки відстоювала свої переконання, а й захищала в судах права інших українських письменників».

Також вона додала, що поетична та прозова творчість Ліни Костенко зміцнила національну свідомість багатьох поколінь киян та українців загалом, вона сягнула глибин української та європейської історії та перенизана почуттям свободи та гідності:

«Ліна Костенко зробила великий внесок у розвиток української літератури, зміцнивши тим самим авторитет наших митців на світовій арені на роки вперед. Враховуючи її масштабну громадську та письменницьку діяльність, внесок у культуру України, світу та міста Києва зокрема, вважаю, що ця видатна українка, жінка-легенда, з якою нам пощастило жити в один час, достойна присвоєння звання «Почесний громадянин міста Києва».

Довідка:

Ліна Василівна Костенко – видатна українська письменниця та поетеса, лауреатка Шевченківської премії (1987 рік), Премії Антоновичів (1989 рік), кавалер Ордена Почесного легіону Франції (2022 рік), почесна професорка Києво-Могилянської академії, Національного педагогічного університету ім. М. Драгоманова, почесна докторка Львівського національного університету ім. І. Франка, Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.

Читайте також: Який репертуар чекає на глядачів Київського національного академічного театру оперети в травні

Учасники українського рок-гурту «Брати Гадюкіни» розповіли про благодійний концертний тур та співпрацю із Сергієм Жаданом

Дивіться також відео: У Києві в СЗШ № 243 відбувся патріотичний флешмоб «Діти за мир»

Вийшов 8-й випуск проекту «Коли закінчиться війна?» за участі екстрасенса Хаяла Алекперова (відео)

Підписуйтесь на наш Telegram-канал та на офіційну сторінку в Фейсбук, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу! А відтепер ми є і у TikTok.

Юрій Іванов

664

Юрій Іванов

Головний редактор