Що категорично не можна робити на Стрітення Господнє: народні прикмети

Сьогодні, 15 лютого, християни східного обряду святкують Стрітення Господнє. Із цим днем ​​пов’язано чимало традицій і звичаїв.

Про це повідомляє «Оперативна Україна інфо».

На Стрітення у церквах святять воду та свічки. Таку воду вважають настільки ж сильною і цілющою, як і водохресну. Нею можна поїти хворих дітей, окропляти нові речі. Свічки ж називають «громничними». Наші предки вірили, що вони здатні оберігати будинок від бурі та грози.

У народі помічали, якщо на Стрітення з даху вода капає, то зима ще довго буде триматися. Якщо у цей день буде сонце, варто чекати суворих морозів. А коли на свято сонце визирає з-поза хмар, то весна не забариться. І як сонце буде ясне, то снігу випаде більше, ніж перед тим.

Заборони на Стрітення Господнє схожі на заборони на інші великі християнські свята. Так, у цей день не можна пропускати урочистого богослужіння в церкві, а якщо не виходить відстояти його повністю, слід зайти й хоча б поставити свічку та помолитися. Також не можна йти з храму без свічки — освячену стрітенську свічку дбайливо несуть додому і зберігають цілий рік.

Не можна виконувати важку фізичну роботу, крім тієї, що робиться безоплатно для блага інших людей. І не слід відправлятися в далеку дорогу — вона може скінчитися несподівано й погано.

І, звичайно ж, варто утримуватися від лихослів’я, заздрості, сварок та скандалів. Утім, цього правила церква радить дотримуватися в будь-який день року.

Читайте також: Трьох Святих-2022: історія та значення церковного свята

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

287

Тетяна Карпенко

журналіст