10 романтичних арт-об’єктів, які варто відвідати в столиці

У Києві є чимало скульптур, що присвятили коханню. Містяни та гості столиці цінують їх особливо.

У День святого Валентина журналісти «Оперативної України інфо» підготували Топ-10 скульптур, які присвятили коханню.

Закохані Луїджі і Мокрина. У 1943 році українка Мокрина та італієць Луїджі зустрілися в австрійському таборі для військовополонених. Там провели разом два роки. А після війни розлучилися. Через 65 років у студії однієї з програм вони знову побачилися і не могли випустити одне одного з обіймів. Саме цей момент і закарбував скульптор.

Де знаходиться: Хрещатий парк, біля Мосту закоханих.

Закохані зебри. На Пейзажній алеї у 2009 році оселилася парочка зебр. На їхніх спинах можна побачити маленькі крильця. Наче доказ того, що любов окриляє. Автор фонтану — київський скульптор Костянтин Скритуцький.

Де знаходиться: Десятинний провулок, 7-а — вул. Велика Житомирська, 34.

Кохання-Всесвіт. У 2014 році в парку ім. Тараса Шевченка з’явився романтичний арт-об’єкт. У скульптурі Олександра Лідаговського «Кохання-Всесвіт» зображені жіночий і чоловічий силуети. Закохані обіймаються.

Де знаходиться: парк ім. Тараса Шевченка (бульвар Тараса Шевченка).

Проня Прокопівна і Голохвастов. Пам’ятник героїв відомої комедії «За двома зайцями» став дуже популярним серед молодят. Саме на цій локації поблизу Андріївської церкви знімали фінальний епізод фільму.

Де знаходиться: Андріївський узвіз, 23.

Закохані пелікани. Пара пеліканів розташований в дворику на Лютеранській. Птахи сидять напроти один одного на колонах у невеликому басейні. Цей пам’ятник побудували полонені німці після війни. У Європі ці птахи символізують любов, родину і стабільність.

Де знаходиться: вул. Лютеранська, 7/10.

Річка-Любов. Скульптура знаходиться поруч зі станцією метро «Хрещатик». Це металева композиція у вигляді закоханого юнака та дівчини, які заворожено дивляться одне на одного. Автор – Олександр Лідаговський.

Де знаходиться: вул. Хрещатик 15/4.

Стільчики любові. У парку «Наталка» є арт-об’єкт, який по-різному називають: «Стільчики любові» або «Стільчики добра». Він з’явився за ініціативи місцевих жителів. До речі, на стільцях справді можна сидіти.

Де знаходиться: Оболонська набережна, 7.

Закохані наречений і наречена. Скульптура встановлена у 2018 році біля Шевченківського відділу державної реєстрації актів цивільного стану (РАЦС). За словами автора проєкту, вона символізує красиве та чисте кохання.

Де знаходиться: вул. Академіка Ромоданова, 17.

Закохані ліхтарі. Арт-об’єкт встановили у 2009 році на Майдані Незалежності, напередодні Дня закоханих. Два ліхтарі — він і вона — міцно обіймаються на краєчку лавки. Пізніше в пари з’явилося поповнення — маленькі ліхтарики.

Де знаходиться: вул. Михайлівська, 2.

Єднання. Два силуети скульптури символізують жіноче та чоловіче начало. Чоловік і жінка не зводять погляду одне від одного, милуючись одне одним. Висота композиції — 4,5 метра, її автори — скульптори Єгор і Микита Зигури.

Де знаходиться: оглядовий майданчик біля парку на Дніпровській набережній, 2А.

Читайте також: День Святого Валентина: як святкують цей день

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватися найголовніші новини країни! Також запрошуємо долучитися до нашого YouTube-каналу!

Тетяна Карпенко

539

Тетяна Карпенко

журналіст